جدیدترین دستگاه برش سرامیک

آشنایی با جدیدترین دستگاه برش سرامیک می تواند برای تمامی ساختمان سازان ماهر مفید باشد، زیرا یکی از مورد توجه ترین متریال های موجود در بازار، سرامیک می باشد. سرامیک، یکی از پر طرفدارترین متریال های ساخت و ساز بوده که در کنار آسیب پذیر بودن در مقابل ضربه و فشار، در مقابل تغییرات دمایی (سرما و گرمای شدید) بسیار حساس می باشد.

به واسطه این حساس بودن ها و همچنین شکست سریع این متریال در اثر ضربه، بهتر است برای برش دادن آن از دستگاه مخصوص برش سرامیک استفاده شود. در این مقاله سعی داریم تا شما را با انواع دستگاه برش سرامیک که در سه نوع دستی، لیزری و اتوماتیک هستند، آشنا کنیم، پس تا پایان این مقاله با صد صنعت همراه باشید.

جدیدترین دستگاه برش سرامیک

آشنایی با انواع دستگاه برش سرامیک

همان طور که پیش از این نیز گفته شد، آشنایی با انواع دستگاه برش سرامیک برای کاشی کاران ماهر بسیار حائز اهمیت بوده و به آن ها در انتخاب درست کمک خواهد کرد. کاشی کاران و ساختمان سازان، می بایست با توجه به هدف خود از برش سرامیک و در نظر گرفتن موارد موجود، نسبت به انتخاب دستگاه برش سرامیک اقدام نمایند.

در ادامه به معرفی سه مدل دستگاه موجود برای برش سرامیک خواهیم پرداخت. به منظور مطالعه استفاده از دستگاه سنگبری در برش سرامیک اینجا کلیک کنید.

آشنایی با انواع دستگاه برش سرامیک
هم اکنون تماس بگیرید

مشاورین و کارشناسان ما آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما عزیزان هستند

دستگاه برش سرامیک دستی

یکی از راحت ترین روش ها برای برش سرامیک، استفاده از دستگاه برش سرامیک دستی می باشد. دستگاه های برش سرامیکی که به صورت دستی در بازار وجود دارند، در حالت کلی به سه دسته تقسیم می شوند. مبنای تقسیم بندی آن ها، میزان طول برش بوده که به سه دسته ۵۰، ۷۰ و ۱۰۰ سانتی متر دسته بندی می شوند.

استفاده از این دستگاه علاوه بر سادگی، می تواند بسیار راحت باشد و حتی بدون تعلیم دیدن و یا حتی دانش خاصی، قابل اجرا باشد. به منظور برش سرامیک در دستگاه دستی، از سنگ تنگستن استفاده می شود که برای برش باید از حرکات رفت و برگشتی پیروی نمود.

هزینه لازم برای تهیه و خرید این دستگاه پایین بوده و با یک خطکش ساده می توان به صورت دقیق اندازه های برش را درآورد. همچنین نیاز به آموزش یا تعلیم خاصی نبوده و افراد به صورت تجربی می توانند به راحتی با دستگاه دستی برش سرامیک کار کنند. این دستگاه بسیار ایمن بوده و از نظر ارگونومی به افراد آسیبی وارد نخواهد کرد. در کنار این موارد می توان به راحتی آن را جا به جا کرده و به محل مورد نظر انتقال داد. برای مطالعه مطلب دستگاه سنگبری اینجا وارد شوید.

دستگاه برش سرامیک دستی

دستگاه برش سرامیک اتوماتیک

زمانی که صحبت از برش سرامیک به صورت اتوماتیک به میان می آید، منظور استفاده از دستگاه سنگبری (راهنمای خرید دستگاه برش سنگ اتوماتیک) برای سرامیک خواهد بود.

این روش یکی از بهترین روش های توصیه شده برای برش سرامیک بوده که رد آن از تیغه های دیسکی الماسه استفاده می شود. برش های ایجاد شده روی سرامیک توسط این دستگاه به صورت کارکرد همزمان تیغه و پاشش آب بوده که می تواند برش های بسیار دقیق و زیبا را ایجاد نماید.

البته دو نکته اساسی در هنگام برش سرامیک با این دستگاه باید مد نظر قرار داده شود که عبارت اند از:

  1. منظم بودن فشار آب حین پاشیدن
  2. فشار وارد شده توسط تیغه الماسه که باید یکنواخت باشد.

البته در صورتی که نحوه پاشیدن آب تنظیم شود، می تواند طول عمر تیغه الماسه را بالا برده و همچنین از بروز گرد و غبار نیز جلوگیری نماید.

دستگاه برش سرامیک اتوماتیک

دستگاه سرامیک بر لیزری

از دستگاه لیزر می توان در جاهای متفاوتی از جمله برش سرامیک و همچنین ایجاد طرح روی سطح آن استفاده کرد. این روش یکی از روش های جدید برای برش سرامیک بوده که در کنار جدید بودن می تواند برش های دارای ظرافت بیشتر و همچنین زاویه دار را روی سطح کاشی اعمال نماید. در این میان به سرامیک هایی که توسط دستگاه لیزری، برش داده می شوند، سرامیک کالیبره یا سرامیک رکتیفاید گفته می شود.

از سرامیک های کالیبره می توان بیشتر در قسمت های کفی و یا دیوار های سرویس های بهداشتی به منظور ایجاد زیبایی بیشتر استفاده کرد. دقت به کار برده شده در برش با دستگاه لیزر برابر با ۰.۰۰۰۰۰۱ میلی متر می باشد. چنین ظرافتی در هنگام برش نه تنها کار را تمیز جلوه داده بلکه ظرافت بیشتری نیز خواهد داشت. برای آشنایی با دستگاه سنگبری لینرگاید اینجا کلیک کنید.

دستگاه سرامیک بر لیزر

دستگاه برش سرامیک دست دوم

همیشه در هنگام خرید، این سوال پیش می آید که آیا دستگاه برش سرامیک دست دوم بخریم یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید عنوان کنیم که باید با توجه به نوع دستگاه تصمیم بگیریم. به عنوان مثال دستگاه سنگبری ساختمانی که به مظنور برش سرامیک به صورت اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد، اگر دست دوم باشد، حتما باید از نظر موتور، نحوه عملکرد و حتی اتصالات برق مورد بررسی قرار گیرد.

این در حالی است که اگر قصد خرید دستگاه برش سرامیک دست دوم دستی را دارید، بهتر است از انجام این کار صرفه نظر کنید، زیرا دستگاه برش سرامیک دستی عمر کوتاهی داشته و در نتیجه ممکن است پس از یک دوره استفاده نیازمند تعمیر باشد و هزینه های تعمیراتی این دستگاه ها نیز بالا است، بنابراین بهتر است در خصوص خرید نوع جدید آن اقدام شود.

هم اکنون تماس بگیرید

مشاورین و کارشناسان ما آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما عزیزان هستند

نتیجه گیری از مطالعه مطلب جدیدترین دستگاه برش سرامیک

در این مطلب سعی کردیم تا شما را با سه مدت دستگاه برش سرامیک و همچنین نوع دست دوم آن آشنا کنیم. همکاران گرامی پیش از هر گونه تصمیم گیری در زمینه خرید انواع دستگاه برش سرامیک، بهتر است با مراکز معتبر در زمینه فروش این دستگاه ها مشورت کرده و بر اساس روند و هدف کار، تصمیم صحیح را اتخاذ نمایند. صد صنعت، ارائه دهنده انواع دستگاه های برس سرامیک و همچنین جدیدترین دستگاه برش سرامیک، آماده ارائه انواع خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

سوالات متداول در مورد جدیدترین دستگاه برش سرامیک و پاسخ به آن ها

در زیر به بررسی رایج ترین سوالات می پردازیم. همچنین پاسخ به آن ها را نیز مشاهده می کنید.

راحت ترین مدل دستگاه سرامیک بر کدام است؟۱۴۰۱/۱۱/۱۸ ۱۱:۳۶:۲۹

دستگاه برش سرامیک دستی راحت ترین و ساده ترین دستگاه است. برای حمل و نقل آن نیازی به نیروی انسانی و یا ماشین های بزرگ نیست. همچنین به دلیل سادگی که دارد، نیاز به اموزش خاصی ندارد و می توانید با یک خط کش ساده کار خود را شروع کنید.

جهت مشاوره رایگان و خرید دستگاه های سنگ بری به لینک داده شده مراجعه کنید.

چند مدل دستگاه برش سرامیک داریم؟۱۴۰۱/۱۱/۱۸ ۱۱:۳۳:۲۹

در حالت کلی ۳ مدل دستگاه برش سرامیک داریم. شما بسته به نوع فضایی که در آن کار می کنید و نوع سرامیک هر کدام را می توانید انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت sadsanat.com مراجعه کنید.

توسط |۱۴۰۱/۱۱/۱۸ ۱۱:۴۱:۰۳۱۸ بهمن ۱۴۰۱|بدون ديدگاه

به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا