صفحه اصلیمقالات تخصصیراهنمای خرید فرز سنگبری

انواع صفحه برش دستگاه سنگ بری

در صورتی که به دنبال خرید فرز هستید، مطلب راهنمای خرید فرز سنگبری بسیار برای شما مناسب خواهد بود. فرز یا سنگ فرز یکی از پرکاربرد ترین ابزار آلات موجود در صنعت بوده که در زمینه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. البته بهتر است پیش از این مطلب، مقاله دستگاه فرز چیست؟ را نیز مطالعه نمایید.

در حالت کلی باید عنوان کنیم که منظور از فرز صفحه ای برای برش یا یک تیغه بوده که با سرعت قابل تنظیم چرخیده و قادر است تا متریال های مختلفی از جمله آهن، فلز، پلاستیک، سنگ و غیره را مورد برش قرار دهد. البته کارهای دیگری از جمله صاف کردن، صیقلی کردن، ساییدن و حتی سنباده کشیدن را نیز می توان توسط این ابزار انجام داد. البته منبع تامین انرژی این وسیله نیز می تواند از طریق برق، شارژ باطری و حتی به صورت بادی تامین شود. در ادامه این مقاله با انواع فرز و نکات مهم در هنگام خرید این وسیله آن آشنا خواهیم شد، پس تا پایان این مطلب با صد صنعت همراه باشید.

راهنمای خرید فرز سنگبری

آشنایی با انواع فرز

پیش از آشنایی با راهنمای خرید فرز سنگبری بهتر است تا با انواع فرز آشنا شوید. انواع فرز بر اساس نوع کاربرد عبارت اند از:

  1. مینی فرز
  2. فرز آهنگری
  3. فرز سنگبری
  4. فرز مینیاتوری
  5. فرز انگشتی

نوع اول: مینی فرز (مینی سنگ)

در مقایسه با یک دستگاه فرز سنگبری، مینی فرز دارای سایز و ابعاد کوچک تری می باشد. این دستگاه به واسطه سایز کوچک خود بسیار پرکاربرد و همچنین پرطرفدار می باشد، زیرا دارای قابلیت حمل به صورت آسان خواهد بود. موارد استفاده از این دستگاه کمک به برش انواع سرامیک، سنگ های گرانیتی، پلاستیک و غیره خواهد بود.

البته توجه به این نکته نیز حائز اهمیت بوده که دستگاه مینی فرز به چهار دسته سنگبری، آهنگری، ساده و دسته بلند تقسیم می شود. همچنین باید دقت شود که قطر تعیین شده برای صفحه برش دستگاه مینی فرز تقریبا ۱۱۵ میلی متر در نظر گرفته می شود. به منظور آشنایی با انواع سنگ های ساختمانی اینجا کلیک کنید.

آشنایی با انواع دستگاه فرز

نوع دوم: دستگاه فرز آهنگری

در صورتی که به دنبال صیقلی کردن و حتی برش دادن انواع متریال های فلزی، پروفیلی، ورق های گالوانیزه و حتی لوله های فلزی هستید، می توانید از دستگاه فرز آهنگری استفاده نمایید. در صنعت آهنگری، کارگران باید فلزات را برش داده و حتی صیقلی کنند، به همین منظور باید از این دستگاه استفاده کنند.

دستگاه فرز آهنگری

نوع سوم: دستگاه فرز سنگبری

همان طور که از نام این دستگاه به نظر می آید، به منظور صیقلی کردن و برش دادن انواع سنگ می توان از این دستگاه استفاده کرد. البته دستگاه فرز سنگبری از نظر ساختاری با نوع آهنگری مشابه بوده و تنها تفاوت آن در سرعت گردش آزاد خواهد بود. به عبارت دیگر، دستگاه آهنگری نیازمند سرعت گردش آزاد بیشتری (۲۰۰۰ دور در دقیقه) نسبت به دستگاه سنگبری می باشد.

هم اکنون تماس بگیرید

مشاورین و کارشناسان ما آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما عزیزان هستند

نوع چهارم: دستگاه فرز مینیاتوری

همان طور که نام این نوع دستگاه فرز بر می آید، به منظور انجام کارهای ظریفی نظیر منبت کاری، حکاکی، زنگ زدایی و حتی صیقل دادن مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه دارای ابعاد کوچکی نیز بوده و حتی برای انجام کارهایی با ظرافت بیشتر نظیر ناخن کاری، طلا سازی، مجسمه سازی و حتی نقش بندی مبلمان نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در کنار داشتن ابعاد کوچک، دارای وزن پایینی بوده و به آسانی قابل حمل می باشد. البته نام دیگر این دستگاه فرز حکاکی بوده و به صورت های شارژی، برقی، پدالی و خرطومی قابل سفارش خواهد بود.

دستگاه فرز مینیاتوری

نوع پنجم: دستگاه فرز انگشتی

دستگاه فرز انگشتی هم یکی از کوچک ترین و کم حجم ترین نوع دستگاه فرز می باشد. در صورتی که فرد به دنبال حکاکی روی فلز، منبت کاری روی فلزات، از بین بردن زدگی آن و حتی پولیش زدن روی فلز باشد، می تواند از دستگاه فرز انگشتی استفاده نماید. از جمله حوزه هایی که می توانند از این دستگاه فرز استفاده کنند، صنعت اتومبیل سازی، مجسمه سازی و نجاری خواهد بود. دسته بندی این نوع دستگاه فرز به گلو بلند، گلو کوتاه و نوع ساده تقسیم بندی می شود.

آشنایی با نکات خرید فرز سنگبری

در هنگام خرید انواع مختلف دستگاه فرز، بهتر است با راهنمای خرید فرز سنگبری آشنا شوید. در ادامه به نکات مربوط به آن اشاره خواهیم کرد. به منظور آشنایی با دستگاه سنگبری ساختمانی اینجا کلیک کنید.

کاربرد دستگاه

پیش از این نیز عنوان شد که انواع دستگاه های فرز به منظور برش و صیقلی دادن انواع متریال ها مورد استفاده قرار می گیرند. به همین منظور در زمان خرید دستگاه فرز، بهتر است به کاربرد مد نظر دقت شود. به عنوان نمونه در صورتی که قصد دارید تا برای صیقلی دادن در صنعت جواهر سازی دستگاه فرز تهیه نمایید، بهتر است از دستگاه فرز مینیاتوری و یا دستگاه فرز انگشتی استفاده نمایید.

آشنایی با نکات خرید فرز سنگبری

قدرت موتور

با توجه به هدف مد نظر باید توان و قدرت موتور دستگاه فرز را مورد توجه قرار داد. به عنوان نمونه هر چه حجم کار سنگین تر باشد، به دستگاه فرز با قدرت و توان بالاتری نیاز خواهیم داشت.

هم اکنون تماس بگیرید

مشاورین و کارشناسان ما آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما عزیزان هستند

سرعت گردش آزاد

با توجه به حجم کار و همچنین نوع متریال مورد استفاده باید سرعت گردش آزاد را برای دستگاه انتخابی در نظر گرفت. سرعت گردش آزاد دستگاه فرز به صورت دور بر دقیقه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

نتیجه گیری از مطالعه مطلب راهنمای خرید فرز سنگبری

در این مطلب سعی کردیم تا شما را با مفهوم دستگاه فرز و همچنین انواع آن آشنا کنیم. همچنین تلاش کردیم تا چند نکته اساسی جهت خرید این دستگاه را در اختیار شما قرار دهیم. با وجود این موارد توصیه می شود که پیش از خرید و سفارش دستگاه با یک متخصص ماهر در این زمینه مشورت کرده و سپس در خصوص خرید دستگاه اقدام نمایید.