قیمت دستگاه سنگبری و عوامل موثر بر آن

قصد داریم در این مقاله قیمت دستگاه سنگبری و عوامل موثر بر آن را مورد بررسی قرار دهیم. دستگاه های سنگبری طیف گسترده ای از قیمت را به خود اختصاص می دهند که موارد متعددی بر آن اثر گذار است. این موارد شامل توان موتور، دقت دستگاه، اندازه دستگاه می شود. در ابتدا سعی کرده ایم با بررسی جزئی و دقیق هر کدام از  موارد بر قیمت  دستگاه سنگبری به مشتریان دید جامع و کاملی ارائه بدهیم و در انتها نیز با جمع بندی و  نتیجه گیری تلاش کرده ایم به متداول ترین سوالات شما پاسخ دهیم تا شما مشتریان عزیز بتوانید با مطالعه و بررسی این صفحات دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید و خرید آگاهانه تری داشته باشید.

اگر به دنبال خرید دستگاه سنگبری هستید و میخواهید بدانید چه عواملی قیمت آن را تعیین می کند تا آخر مقاله همراه ما باشید، تمام آنچه را که باید هنگام خرید دستگاه به آن دقت کنید را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

قیمت دستگاه سنگبری و عوامل موثر بر آن

آشنایی با عوامل موثر بر قیمت دستگاه برش سنگ

هنگام خرید آشنایی با عوامل موثر بر قیمت دستگاه برش سنگ به ما کمک می کند انتخاب بهتری داشته باشیم. عوامل زیادی بر قیمت دستگاه سنگبری اثر گذار هستند که یکی از آنها قیمت دلار است ما در شرکت صدصنعت سعی کرده ایم با بومی سازی این دستگاه ها از نوسانات حاصل از قیمت دلار بر این بازار بکاهیم.

دستگاه های سنگبری در انواع مختلفی با کارآیی های متفاوتی در بازار موجود هستند، هر کدام این دستگاه ها باتوجه به اندازه، قابل حمل بودن، اتوماتیک یا دستی بودن و… دسته بندی میشوند که مشتریان می توانند بر اساس نیازشان از بین دستگاه های موجود انتخاب کنند. در حال حاضر این دستگاه ها با تکنولوژی ها و مدل های مختلف به بازار عرضه میشوند که هر کدام کاربرد و قطعات خاص خود را دارد.

در سایت صدصنعت میتوانید انواع دستگاه ی سنگبری را مشاهد نمایید.

در هنگام خرید دستگاه سنگبری یکی از مهمترین موارد توجه به قیمت دستگاه است، عوامل متعددی بر قیمت دستگاه سنگبری تاثیر گذار است. که میتوان به اختصار به قدرت موتور، دقت، امکانات، اندازه و تکنولوژی آن اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم با ذکر جزئیات بیشتر به شرح این موارد بپردازیم.

هم اکنون تماس بگیرید

مشاورین و کارشناسان ما آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما عزیزان هستند

قیمت دستگاه سنگبری و تاثیر قدرت موتور بر آن

موتور از پرمصرف ترین و استهلاک پذیرترین قطعات دستگاه سنگبری است، که  تاثیر به سزایی در قیمت آن دارد. بدیهی است هرچه قدرت موتور بالاتر باشد توان بیشتر و دقت بالاتری را همراه دارد که موجب افزایش هزینه دستگاه می شود. موتور مورد استفاده در دستگاه سنگبری با توجه به طراحی، ساختار و کارایی آنها متفاوت است، معمولا از موتور تک فاز برای دستگاه سنگبری قابل حمل کوچک و از موتور سه فاز برای دستگاه سنگبری کارگاهی استفاده می شود).۱.۵ الی ۴ کیلووات(

در تمامی دستگاه های سنگبری قابل حمل مانند دستگاه سنگبری قابل حمل لینرگاید از موتور تک فاز استفاده می شود همانطور که از اسم آنها پیداست توسط اپراتور انسانی قابل حمل و جابجایی هستند و وزن کمتری دارند.

در دستگاه های سنگبری کارگاهی برشکاری در حجم بالا انجام می شود برای رسیدن به این مقصود باید قدرت موتور بالایی داشته باشیم. به همین جهت این دستگاه ها دارای موتور سه فاز می باشند و برش سنگ را به صورت تمام اتوماتیک انجام می دهند که این قدرت بالا کمک به صرفه جویی در وقت، هزینه و همچنین پرت کمتر مصالح می شود.این امکان برای تنظیم دور موتور توسط کاربر بسیار حائز اهمیت است. البته اغلب این نوع دستگاه ها از حالت اینورتر هم پشتیبانی می کنند.

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت موتور دستگاه سنگبری محافظت از موتور در برابر آب است که به دلیل پاشیدن آب هنگام عملیات برشکاری  برای جلوگیری از داغ شدن نیاز است موتورهای دستگاه سنگبری یا ضد آب باشند یا با محفظه ای از نفوذ آب به داخل آن جلوگیری شود که همین امر هزینه اضافه ای را به دستگاه تحمیل می کند.

از آنجا که تمام قطعات و تکنولوژی دستگاه های سنگبری صدصنعت در داخل ایران بومی سازی شده است این امکان وجود دارد که با توجه به خواست مشتری آن را شخصی سازی کرده و برای دستگاه های قابل حمل موتور آن را به سه فاز ارتقاع دهیم. همان طور که اشاره شد تولید موتور در خود شرکت صد صنعت صورت می گیرد در نتیجه گارانتی و خدمات پس از فروش شامل آن می شود.

موتور دستگاه سنگبری کارگاهی

تاثیر دقت بر قیمت دستگاه سنگبری

از آنجا که در بسیاری از مواقع از سنگ در نما یا دکوراسیون داخلی خانه استفاده می شود بسیار مهم است که برش آن با ظرافت و دقت صورت گیرد. میزان دقت و تکنولوژی به کار رفته از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت دستگاه سنگبری است. این موضوع در تفاوت قیمت بین مدل های مختلف تاثیر بسیار زیادی می گذارد. این تفاوت در دقت برش به دلیل تفاوت در متریال استفاده شده، موتور دستگاه و کیفیت تیغه ها است به طور مثال در دستگاه های سنگبری تمام اتوماتیک که اکثر از نوع کارگاه می باشند درصد خطا تقریبا صفر است. در زیر به تفضیل به بررسی تاثیر هرکدام از این موارد بر دقت دستگاه میپردازیم.

استفاده از متریال خوب و مرغوب باعث کارایی بیشتر و طول عمر طولانی تر دستگاه می شود. در شرکت صدصعنت همواره سعی از شده است از بهترین متریال موجود استفاده شود تا ضامن کیفیت بالای دستگاه حتی در حجم کاری بالا باشد.

توان بالای موتور بر دقت دستگاه سنگبری تاثیر گذار است، در دستگاه های برش سنگ کارگاهی که دارای موتور سه فاز و قدرت بالا می باشند همچنین توانایی برش سنگ های قیمتی و زینتی را هم دارند شاهد برش بسیار دقیق و بدون خطایی هستیم.

تیغه از تاثیر گذار ترین عوامل موثر بر دقت دستگاه سنگبری است، تیغه دستگاه سنگبری باید با توجه به سنگ و کارایی مورد نظر، برای داشتن برشی دقیق تر، انتخاب شود. امکان سفارشی سازی تیغه ها متناسب با هدف مورد نظر فراهم شده است.

مشتریان با توجه به میزان دقت برش مورد نظر خودشان و مشورت با کارشناسان فروش، به راحتی می توانند دستگاه مورد نظر خود را تهیه نمایند.

موتور دستگاه سنگبری قابل حمل

امکانات چه تاثیری بر قیمت دستگاه سنگبری دارند؟

شناخت اجزای دستگاه سنگبری به بهبود کارایی و درک بالاتر مشتریان از نحو کار دستگاه کمک می کند. بعضی از دستگاه های سنگبری علاوه بر اجزای اصلی که شامل موتور، تجهیزات آبی، ریل حرکتی است امکانات اضافه تری را نیز دارا هستند. این امکانات باعث بهبود کارایی و آسان تر شدن استفاده از دستگاه می شود، بیشتر شدن امکانات با افزایش قیمت دستگاه سنگبری رابطه مستقیم دارد. بعضی از این امکانات شامل گونیا، نقاله، سینی و میز اضافه است که در زیر به شرح و کارایی هرکدام پرداخته ایم.

در دستگاه های سنگبری گونیای ثابت جانبی تعبیه شده است که به اپراتور کمک میکند تا جهت برش قطعه کار به صورت گونیا صورت گیرد. بعضی از دستگاه های سنگبری مجهز به نقاله متحرک نیز هستند، نقاله متحرک کمک میکند تا با انتخاب زاویه برش و ثابت کردن آن، برشی دقیقی در زوایای دلخواه (از صفر تا ۴۵ درجه) میسر شود(به اصطلاح به آن گوشه زنی میگویند).

میز اضافه در دستگاه سنگبری قدرت مانور زیاد و گردش بسیار مناسبی به اپراتور می دهد تا هنگام برش متریال سنگی یا ابزار زنی کارهای بزرگ راحت‌تر عمل کند. در دستگاه های قابل حمل، میز کمکی دستگاه، دارای ابعاد مشخص می باشند ولی در برخی از دستگاه های کارگاهی، به جای میز کمکی با ابعاد ثابت، از یک میز رولیک استفاده شده است. به عنوان مثال مدل تیتانیوم، دارای یک سری پایه است که از دستگاه فاصله دارد. این پایه ها، توسط یک غلطک به دستگاه متصل می شوند با توجه به این نوع طراحی دستگاه می تواند پهنای برش را برای سنگ ها، افزایش دهد. از طرف دیگر، کار سر و ته کردن سنگ بر روی میز رولیک، به راحتی صورت می پذیرد.

سینی گالوانیزه برای نگهداری سیم و کابل های برق دستگاه سنگبری استفاده می شود. این سینی ها به دلیل روکش گالوانیزه گرم دارای مقاومت بالایی در برابر عوامل خوردگی و زنگ زدگی می باشند، به همین دلیل سیم هایی را در سینی های گالاوانیزه قرار می دهند. این سینی ها از جنس آهن هستند که با یک روکش گالوانیزه پوشانده شده اند، این روکش مقاومت بالایی در برابر ضربه و فشار و پایداری در برابر زنگ زدگی دارد و همین طور باعث افزایش طول عمر سینی می شود.

تیغه دستگاه سنگبری

تاثیر اندازه دستگاه  برش سنگ بر قیمت آن

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت دستگاه سنگبری اندازه دستگاه سنگبری است که اندازه بر طول برش مورد نظر تاثیر گذار است.

دستگاه سنگبری قابل حمل، اندازه و وزن کمتری نسبت به دستگاه سنگبری کارگاهی دارند و نهایتا برش سنگ با طول ۲ متر و ۶۰ سانتیمتر را می تواند انجام دهد. اما دستگاه های سنگبری کارگاهی می توانند بیشتر از سه متر را مورد برش قرار دهند به همین دلیل قیمت دستگاه های کارگاهی بیشتر است.

هم اکنون تماس بگیرید

مشاورین و کارشناسان ما آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما عزیزان هستند

نتیجه گیری از مقاله قیمت دستگاه سنگبری و عوامل موثر بر آن

در این مقاله سعی کردیم، عوامل موثر بر قیمت دستگاه سنگبری را بررسی کنیم و دانستیم موتور دستگاه سنگبری به تکفاز و سه فاز تقسیم می شود و قیمت موتور سه فاز که در دستگاه های سنگبری کارگاهی استفاده می شود بیشتر است، همچنین از تاثیر دقت که از عوامل افزایش دهنده قیمت دستگاه است آگاه شدیم و امکانات اضافه ی دستگاه که، باعث افزایش قیمت دستگاه سنگبری میشود، اعم از گونیا، نقاله، سینی گالوانیزه را شناختیم و در انتها سعی شده به سوالات متداول شما پاسخ دهیم.ممنونیم که تاانتهای مقاله با ما همراه بودید.

امیدواریم مطالعه این مقاله راهنمای جامعه و کاملی از عوامل موثر بر قیمت دستگاه سنگبری ارائه داده باشد تا برای  شما مشتریان عزیز کارامد و مفید واقع گردد و کمک کند خرید اگاهانه تری داشته باشید.

سوالات متداول در مورد  قیمت دستگاه سنگبری و عوامل موثر بر آن

در زیر به بررسی رایج ترین سوالات در مورد قیمت دستگاه سنگبری و عوامل موثر بر آن خواهیم پرداخت.

برای دریافت قیمت به روز انواع دستگاه برش سنگ صد صنعت می توانید به طور مستقیم، با کارخانه صد صنعت در اراتباط باشید. برای ارتباط با شماره های ۰۲۱۶۵۵۳۳۳۲۱  تماس بگیرید.