نگهداری صحیح از دستگاه برش سنگ

نگهداری صحیح از دستگاه سنگبری، یکی از مهم ترین عوامل در بهبود عملکرد و افزایش طول عمر مفید آن می باشد. این نکته در مورد تمامی دستگاه ها و ماشین ها صدق می کند. گرانترین دستگاه سنگبری موجود را هم اگر تهیه کنید ولی از آن درست نگهداری نکنید، طول عمر مفید آن کاهش خواهد یافت. بنابراین از اهمیت این موضوع غافل نشوید.

رعایت نکات ضروری در نگهداری دستگاه سنگبری می تواند سبب داشتن تجربه ای دلپذیر از کار با دستگاهتان در گذر زمان با خود به همراه داشته باشد.

اگر شما هم به دنبال فوت و فن نگهداری از دستگاه سنگبری هست تا انتها با ما همراه باشید.

نگهداری صحیح دستگاه سنگبری

اهمیت نگهداری از دستگاه برش سنگ

امروزه با گسترش استفاده از سنگ در صنعت ساختمان سازی، کاربرد دستگاه های سنگبری هم افزایش یافته است. استفاده از دستگاه های برش سنگ برای برش انواع سنگ ها در سایز ها و ضخامت های مختلف بسیار رایج است. این سنگ ها فقط برای کفپوش یا حمام و سرویس بهداشتی استفاده نمی شوند، بلکه استفاده از سنگ در نمای ساختمان، هم حجم بسیار زیادی از کاربرد سنگ در ساختمان را شامل می شود.

در این مقاله هدف ما بررسی نکاتی است که باعث حفظ کیفیت و همچنین افزایش  طول عمر دستگاه سنگبری شما شود. برای درک بهتر و بررسی دقیق تر باید قسمت های اصلی دستگاه سنگبری را بشناسید.

برای آشنایی دقیق با قطعات دستگاه سنگبری می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

هم اکنون تماس بگیرید

مشاورین و کارشناسان ما آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما عزیزان هستند

نگهداری صحیح از موتور دستگاه سنگبری

موتور هر دستگاهی قلب تپنده آن دستگاه است. موتور های به کار رفته در دستگاه های سنگبری بر اساس نوع دستگاه دارای توان متفاوتی هستند.

نکته ای که در نگهداری از موتور هر نوع دستگاه سنگبری قابل تامل است، این است که: از خیس شدن موتور هنگام برش قطعه اجتناب شود. همانطور که می دانید در هنگام برش قطعه به منظور جلوگیری از داغ شدن بیش از حد از وان آب استفاده می شود.

پاشیدن آب سبب آسیب به قسمت های الکترونیکی موتور دستگاه برش سنگ می شود.

به منظور جلوگیری از خیس شدن موتور می توان از صفحه های محافظ برای موتور دستگاه استفاده کرد.

چنانچه موتور دستگاهتان بر اساس پاشش آب آسیب دید می توانید از خدمات پس از فروش و پشتیبانی فنی صد صنعت استفاده کنید

نگهداری از ریل های دستگاه برش سنگ

تمامی دستگاههای در حال تولید مجموعه صد صنعت از نوع لینرگاید هستند. این ریل های لاینر نقشی حیاتی در کار دستگاه سنگبری دارند. وظیفه این میله ها قرار گرفتن کلگی دستگاه و همچنین سوار شدن تیغ اره روی این میله هاست.

روان بودن حرکت این میله ها و حفظ دقتشان برای عملکرد صحیح دستگاه سنگبری بسیار حائز اهمیت است.

یکی از عللی که سبب استهلاک ریل های لاینر دستگاه سنگبری می شود، حرکت مداوم تیغ اره ها روی این ریل های کروم استیل است. برای کاهش اصطکاک و حفظ روان بودن حرکت تیغ اره ها پیشنهاد می کنیم که بصورت متناوب ریل های لینرگاید دستگاهتان را روغن کاری کنید.

علاوه بر این چند نکته کلی برای نگهداری ریل های لینرگاید وجود دارد که تیتر وار در ادامه آورده شده است:

  • تمیز نگه داشتن مداوم دستگاه بصورت مداوم برای افزایش طول عمر
  • حفظ تمیزی ریل های لینرگاید دستگاه
  • پاک کردن دستگاه در انتهای هر روز کاری
  • عدم استفاده از گریس برای روان تر کردن حرکت لینر ها
  • استفاده از روغن، گازوئیل یا سایر روان کننده های رایج موجود در بازار

نگهداری از وان آب دستگاه برش سنگ

وان آب دستگاه سنگبری برای کاهش دمای قطعه هنگام برش تعبیه شده است. برای نگهداری صحیح از آن لازم است که آب را به تناوب تعویض کرد. هدف از تعویض متناوب آب نبود خاک و گل در آب است. اگر آب حاوی گل و خاک باشد این مواد ممکن است روی تیغه یا سایر قسمت ها ریخته شوند و سبب کاهش دقت کار دستگاه ها شوند.

نگهداری از تجهیزات آبی دستگاه سنگبری

نگهداری صحیح تیغه دستگاه سنگبری

تیغ اره های دیسکی متنوعی در بازار موجود هستند. هر یک از این تیغ اره ها بنا بر نوع کاربردشان تفاوت های بسیاری دارند. ماد رمقاله انواع تیغه اره های دستگاه سنگبری مفصل به بررسی آن ها پرداخته ایم. برای مطالعه این مطلب می توانید از لینک زیر استفاده کنید.

همه این تیغ اره های دیسکی دارای عمر مفید مختص به خود هستند. بطور متوسط عمر مفید این تیغ اره ها تا ۱۰۰۰ متر می باشد. برای حفظ عمر مفید تیغ اره ها بهتر است برای هر برش از تیغ اره مناسب استفاده کرد.

نکته دیگری که در نگهداری از تیغ اره ها حائز اهمیت است، حفظ سرعت تیغ اره ها هنگام کار است. حفظ سرعت مناسب هنگام برش باعث حفظ سرعت مناسب هنگام کار می شود. حال اگر در هنگام برشس نگ های سخت تر سرعت را کنترل نکنیم سبب  تحمیل استهلاک بیش از اندازه به تیغ اره ها خواهیم شد.

نگهداری صحیح از تیغه دستگاه سنگبری

هم اکنون تماس بگیرید

مشاورین و کارشناسان ما آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما عزیزان هستند

نگهداری از تابلو برق دستگاه برش سنگ

در دستگاه های سنگبری کارگاهی تابلو برق در داخل دستگاه تعبیه شده است. اما در مدل های کارگاهی به دلیل امکان کنترل سرعت موتور در بیرون دستگاه قرار گرفته است.

برای نگهداری از تابلو برق بهتر است از ریختن مایعات روی آن جلوگیری کنید. همچنین در پایان کار با تمیز کردن آن مانع ورود گرد و خاک به آن شوید.

امیدواریم با مطالعه نکات نگهداری از دستگاه برش سنگ و رعایت آن ها، طول عمر دستگاهتان افزایش یابد. همچنین با نگهداری صحیح از دستگاهتان می توانید دقت کار را هم حفظ نمایید. پیشنهاد می کنیم اگر مدت زمان زیادی است که دستگاهتان را سرویس ننموده اید به انجام این امر مهم مبادرت ورزید.

نگهداری از تابلو برق دستگاه سنگبری

سوالات متداول در مورد نگهداری دستگاه سنگبری

در زیر به بررسی رایج ترین سوالات در مورد نگهداری دستگاه سنگبری و نکات قابل توجه آن خواهیم پرداخت.

پیشنهاد می کنیم که برای تمیز کردن لینر های دستگاه سنگبری،  به هیچ وجه از گریس و روغن استفاده نکنید. چون استفاده از این مواد سبب جذب بیشتر گرد و خاک ناشی از برش سنگ می شود. انتخاب مناسب گازوئیل می باشد. چنانچه تا به حال از گریس یا روغن دیگری استفاده کرده اید بصورت دوره های با فاصله کم، از گازوئیل استفاده کنید تا اثر روغن و یا گریس هم کمتر شود.

صد صنعت، با سابقه ای درخشان به عنوان برندی معتبر و شناخته شده در میان مشتریان و کاربران می باشد. سعی ما ارائه خدمات پس از  فروش مناسب و همراهی با مشتریانمان در تمام اوقات می باشد. برای پاسخ دقیق تر به سوالتان می توانید با مشاورین و کارشناسان  ما به صورت مستقیم با دفتر فروش کارخانه با شماره های ۰۲۱۶۵۵۳۳۳۲۱ الی ۲۶ تماس حاصل فرمایید.