• تهران - اندیشه - بین فاز 1 و 2 - خیابان سیری ( درختی ) - خیابان سوم - پلاک 4

  • 20 333 655 (021)

شبکه های اجتماعی

گواهینامه تاف ایزو 18001 شرکت تولیدی صد صنعت
شرکت تولیدی صد صنعت

OHSAS 18001حافظ سرمایه نیروی انسانی

گواهینامه TÜV OHSAS 18001

گواهینامه استاندارد مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی معروف به OHSAS 18001 برای سازمانها و شرکتهایی صادر می شود که در نظر دارند ایمنی نیروی کار و نیروی انسانی خود را در بالاترین حد ممکن تامین نمایند. در این استاندارد قوانین و دستورالعمل هایی وجود دارد که برای مدیریت کنترل ریسکها محیط کاری و بهبود عملکرد در آن به کار می رود. لازم به ذکر است که OHSAS 18001 توسط سازمان بین المللی استاندارد ایزو تدوین نشده ولی به اشتباه و به صورت رایج در ایران به آن استاندارد ایزو می گویند که این اشتباه است.
OHSAS مخفف کلمات Occupational Health And Safety Assessment Series به معنی سری ارزیابی ایمنی و بهداشت حرفه ایی می باشد.

OHSAS 18001 می تواند بالاترین شرایط کاری قابل اجرا در سازمان را مهیا و سازمان را برای شناسایی و مدیریت خطرات همراهی نماید. با استقرار OHSAS 18001 می توانیم احتمال حوادث و بیماری در محل سازمان را کاهش داده و در نتیجه هزینه های مربوطه و عوارض ناشی از آنها را به حداقل رسانیم. با رعایت دستورالعمل های OHSAS 18001 سازمان به کارمندان خود انگیره مشارکت بیشتر در کار را داده و این اطمینان را به ایشان جهت فعالیت در محیطی ایمن تر را می دهد.

صد صنعت دو گروه کلی دستگاه سنگبری قابل حمل و دستگاه سنگبری کارگاهی را تولید می کند.

شرکت تولیدی صد صنعت (اولین تولید کننده دستگاه سنگبری در ایران) با سخت کوشی پرسنل واحد HSE خود و با در نظر گرفتن تمامی موارد رعایت ایمنی و بهداشت محیط کار و در اختیار قرار دادن وسایل ایمنی و حفاظتی از یک سو و از سوی دیگر به درج دستورالعمل های بهداشتی مربوط به محیط کار ، سعی در برقرار محیطی امن و سالم برای نیروی انسانی خود داشته و در این راستا به برگزاری معاینات پزشکی و طب کار به صورت دوره ایی توانسته پرونده موثری برای تک تک پرسنل خود تهیه نماید. این فرآیند ها و فعالیت های شرکت تولیدی صد صنعت ، در راستای استقرار و دریافت گواهینامه OHSAS 18001 ، توانست پس از گذراندن فرآیند ممیزی بر اساس قواعد بین المللی IAF توسط شرکت TÜV آلمان تحت اعتباردهی TGA این گواهینامه را دریافت تا نشان دهد که اولین و مهمترین سرمایه این مجموعه نیروی انسانی آن می‌باشد و برای حفظ آن تمامی سعی و تلاش خود را انجام داده و از هیچ هزینه و فعالیتی فرو گذار نبوده است.

OHSAS 18001 از نظر متون و دستورالعمل های آن ، بسیار شبیه استاندارد ISO 14001 که در سال ۲۰۰۴ میلادی تدوین شده ، می باشد و در آن به جای دستورالعمل های محیط زیستی ، دستور العمل های ایمنی و بهداشت قرار داده شده است. OHSAS 18001 در کنار ISO 9001 و ISO 14001 که به عنوان استانداردهای ایمنی بهداشت شغلی ، محیط زیست و ایمنی و مدیریت کیفیت شناخته شده که در کنار یکدیگر می‌توانند سیستم مدیریت یکپارچه را ایجاد نمایند.

OHSAS 18001 برای ارزیابی و بهبود فرایند تمام سازمان ها و شرکت ها در صنایع به کار گرفته شده و بیشتر در شرکت های صنعتی ، نگهداری زیرساخت ها و بهره برداری از آن ، راه و ساختمان و خدمات عمومی مستقر می شود.