گواهینامه TÜV ISO 18001 | صد صنعت | دریافت انواع گواهینامه های و استاندارد های جهانی

  • تهران - اندیشه - بین فاز 1 و 2 - خیابان سیری ( درختی ) - خیابان سوم - پلاک 4

  • 20 333 655 (021)

شبکه های اجتماعی

گواهینامه تاف ایزو 18001 شرکت تولیدی صد صنعت
شرکت تولیدی صد صنعت

OHSAS 18001حافظ سرمایه نیروی انسانیگواهینامه TÜV OHSAS 18001


گواهینامه استاندارد مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی معروف به OHSAS 18001 برای سازمانها و شرکتهایی صادر می شود که در نظر دارند ایمنی نیروی کار و نیروی انسانی خود را در بالاترین حد ممکن تامین نمایند. در این استاندارد قوانین و دستورالعمل هایی وجود دارد که برای مدیریت کنترل ریسکها محیط کاری و بهبود عملکرد در آن به کار می رود. لازم به ذکر است که OHSAS 18001 توسط سازمان بین المللی استاندارد ایزو تدوین نشده ولی به اشتباه و به صورت رایج در ایران به آن استاندارد ایزو می گویند که این اشتباه است.
OHSAS مخفف کلمات Occupational Health And Safety Assessment Series به معنی سری ارزیابی ایمنی و بهداشت حرفه ایی می باشد.
OHSAS 18001 می تواند بالاترین شرایط کاری قابل اجرا در سازمان را مهیا و سازمان را برای شناسایی و مدیریت خطرات همراهی نماید. با استقرار OHSAS 18001 می توانیم احتمال حوادث و بیماری در محل سازمان را کاهش داده و در نتیجه هزینه های مربوطه و عوارض ناشی از آنها را به حداقل رسانیم. با رعایت دستورالعمل های OHSAS 18001 سازمان به کارمندان خود انگیره مشارکت بیشتر در کار را داده و این اطمینان را به ایشان جهت فعالیت در محیطی ایمن تر را می دهد.

شرکت تولیدی صد صنعت با سخت کوشی پرسنل واحد HSE خود و با در نظر گرفتن تمامی موارد رعایت ایمنی و بهداشت محیط کار و در اختیار قرار دادن وسایل ایمنی و حفاظتی از یک سو و از سوی دیگر به درج دستورالعمل های بهداشتی مربوط به محیط کار ، سعی در برقرار محیطی امن و سالم برای نیروی انسانی خود داشته و در این راستا به برگزاری معاینات پزشکی و طب کار به صورت دوره ایی توانسته پرونده موثری برای تک تک پرسنل خود تهیه نماید. این فرآیند ها و فعالیت های شرکت تولیدی صد صنعت ، در راستای استقرار و دریافت گواهینامه OHSAS 18001 ، توانست پس از گذراندن فرآیند ممیزی بر اساس قواعد بین المللی IAF توسط شرکت TÜV آلمان تحت اعتباردهی TGA این گواهینامه را دریافت تا نشان دهد که اولین و مهمترین سرمایه این مجموعه نیروی انسانی آن می‌باشد و برای حفظ آن تمامی سعی و تلاش خود را انجام داده و از هیچ هزینه و فعالیتی فرو گذار نبوده است.
OHSAS 18001 از نظر متون و دستورالعمل های آن ، بسیار شبیه استاندارد ISO 14001 که در سال ۲۰۰۴ میلادی تدوین شده ، می باشد و در آن به جای دستورالعمل های محیط زیستی ، دستور العمل های ایمنی و بهداشت قرار داده شده است. OHSAS 18001 در کنار ISO 9001 و ISO 14001 که به عنوان استانداردهای ایمنی بهداشت شغلی ، محیط زیست و ایمنی و مدیریت کیفیت شناخته شده که در کنار یکدیگر می‌توانند سیستم مدیریت یکپارچه را ایجاد نمایند.

OHSAS 18001 برای ارزیابی و بهبود فرایند تمام سازمان ها و شرکت ها در صنایع به کار گرفته شده و بیشتر در شرکت های صنعتی ، نگهداری زیرساخت ها و بهره برداری از آن ، راه و ساختمان و خدمات عمومی مستقر می شود.